0
Posted October 24, 2015 by Nazmi Selmani in ShowBiz
 
 

Ismaili: Nëse Ahmeti e rrëzon Gruevskin kjo do të ishte fitore historike

Loading...

Ne qoft se nuk ju hapet video Kliko Ketu WwW.Tvseriale.ChProfesori universitar Ymer Ismaili në televizionin Telma u shpreh se ka dëshirë që lideri i BDI-së ta rrëzojë Gruevskin nga pushteti dhe në këtë mënyrë të përjetohet fitorja e dytë pas asaj të vitit 2001.

Drejtuesi i debatit, Çomovski, ka theksuar se Ali Ahmeti i ka rrëzuar liderët si Cërvenkovski, Buçkovski dhe Kostov dhe pyeti nëse kjo gjë do të ndodh edhe me kryeministrin Gruevski.

“Nëse ka sukses Ahmeti në këtë gjë, unë mendoj dhe jam i bindur në këtë gjë, se pas fitores së vitit 2001, është legjitime dhe legale që ta shkarkoj nga pushteti zotëri Gruevskin, gjë e cila do të jetë fitorja e dytë më e madhe në karrierën e tij politike dhe fitorja më e madhe për vet shqiptarët”, deklaroi Ismaili.

The post Ismaili: Nëse Ahmeti e rrëzon Gruevskin kjo do të ishte fitore historike appeared first on Shqipmedia.

139 Shikime Gjithsejt 3 Shikime Sot

Reklama Juaj Ketu 6
Reklama Juaj Ketu 7