ShowBiz
 
 
 
ShowBiz
 

Vendoset pajisja që parandalon rrezatimin nga Çernobili

Struktura e madhe që do të parandalojë rrjedhje të materieve të rrezikshme në të ardhmen nga reaktori bërthmor Çernobil i Ukrainës është vendosur në pozitën përfundimtare. Më 29 nëntor, objekti më i madh në b...
 
ShowBiz
 

Singapori e para në botë për arsim, ja si renditen vendet tjera

Singapori i ka nxënësit më të mirë në ciklin fillor dhe të mesëm, bazuar në testet ndërkombëtare në matematikë dhe shkencë.Vendet kryesore në këto renditje dominohen nga vendet e Azisë Lindore, si Koreja Jugore...
Tvseriale.Ch Youvid.ch Ejashiko.Ch Dailyvid.Net Serialeshqip.Com AlbaLove.Ch Alba-chat.Ch Albachat.Li

 
ShowBiz
 

Sinan Vllasaliu lanson këngën e re – VIDEO

Këngëtari i njohur shqiptar Sinan Vllasaliu ka lansuar projektin e tij për fundvit të titulluar “Pa 1 pa 2”. Teksti dhe muzika e kësaj kënge janë përgatitur nga Ilir Berani, ndërsa orkestrimi nga Virusi. “Emracom...
 
ShowBiz
 

Ejup Alimi: BDI e përqëndruar te barazia ekonomike

Bashkimi Demokratik për Integrim do ta ndërpresë majorizimin dhe mbivotimin përmes vendosjes konsensuale të cilën do ta kërkojë me çdo kusht në mandatin e ardhshëm. Për më tej, BDI do të insistojë që në krye t...
 
ShowBiz
 

Ja cilët janë komshinjtë VIP të Amit dhe Ermalit në lagjen luksoze

Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska janë bërë pronarë të një vile superluksoze në zonën më ekskluzive të Tiranës, pikërisht në një kompleks të vendosur në juglindje të Tiranës. Sipas mediave të ndryshme, rezidenca ...

 
ShowBiz
 

Arsyeja pse femrat nuk duhet të mbajnë reçipeta kur flenë

A e keni ditur përse nuk duhet të vishni reçipeta kur shkoni në shtrat për të fjetur? Nëse jo, mësojeni më poshtë dhe mos e përsërisni më këtë gabim. Reduktohet qarkullimi i gjakut Ky është një problem veçan...
reklama juaj ketu 16
 
 
ShowBiz
 

Zayn Malik është tejet romantik

Kjo po që është romantike! Këngëtari Zayn Malik, gjatë kohës kur e dashura e tij, Gigi Hadid, ishte në revynë e Victoria’s Secret në Paris i shkruante asaj në mënyrë sekrete shkrime romantike, transmeton Klan Kos...

 
ShowBiz
 

Në fshatin e Tetovës e largojnë natën reklamën e Rilindjes me Besë

Kurrë në historinë politike të Nerashtit nuk ka ndodhur që një parti të grisë dhe të vandalizojë me fletushkat dhe reklamat e një partie tjetër. Kjo ka ndodhur dje dhe është turp dhe ditë zie për Nerashtin! Mbus...
 
ShowBiz
 

FOTO/ Aktivistë të LR-PDSH-së kalojnë në BDI

Kalimet e fundit nëpër parti dhe lëvizjet e ndryshme të aktivistëve duket se po bëhen në prag të zgjedhjeve të 11 dhjetorit ku secili mundohet të rreshtohet aty ku mendon se është platforma më e mirë zgjedhore. Si...
 
ShowBiz
 

Rilindje me BESË: Avancimet e eprorëve ushtarakë paraqet një sjellje shqetësuese nga kreu shtetëror

Avancimet e djeshme të eprorëve ushtarakë në Armatën e Republikës së Maqedonisë nga ana e presidentit Gjorgje Ivanov, në mesin e të cilëve nuk kishte asnjë shqiptar, paraqet një sjellje shqetësuese nga kreu shtet...