shendetesi
 
 
 
shendetesi
 

Noftim nga Shqipmedia

Të nderuar lexues ndoshta është e nevojshme të ju njoftojme se ka disa jave kemi kaluar në dizajnin e ri të faqes dhe atë mund të klikoni direkt në www.shqipmedia.com Ju falemnderit për mirëkuptim.
 
shendetesi
 

Njoftim nga Shqipmedia

Të nderuar lexues ndoshta është e nevojshme të ju njoftojme se ka disa javë që kemi kaluar në dizajnin e ri të faqes dhe atë mund të klikoni direkt në www.shqipmedia.com Ju falemnderit për mirëkuptim.
Tvseriale.Ch Youvid.ch Ejashiko.Ch Dailyvid.Net Serialeshqip.Com AlbaLove.Ch Alba-chat.Ch Albachat.Li

 
shendetesi
 

Cilat janë sekretet e “errëta” të ushqimeve?

Disa ushqime janë konsideruar të jenë shumë të shëndetshme, të tilla si, marulja, lakra jeshile dhe brokoli. Por studimet tregojnë se në fakt këto ushqime kanë të fshehura sekretet e errëta që dëmtojnë shëndeti...
 
shendetesi
 

Dita Botërore e Tokës

Toka është neglizhuar një kohë të gjatë. Kemi dështuar të lidhin tokën me ushqimin tonë, ujin, klimën, biodiversitetin dhe jetën. Duhet të përmbysim këtë tendencë dhe të marrim veprime për ta ruajtur dhe rest...
 
shendetesi
 

Si ta kuptojmë që jemi prekur nga Prostata?

Prostata është një problem shqetësues për meshkujt. Por faktorët që e nxisin janë mosha dhe trashëgimia familjare. Problemet me prostatën janë shndërruar në një ndër shqetësimet më serioze të moshave të mëdh...

 
shendetesi
 

5 llojet e perimeve të bardha që duhet konsumuar shpesh

Shpesh mund të dëgjoni se është mirë që të konsumohen pemët dhe perimet me ngjyra yë ndryshme dhe se është më mirë që ato të kenë sa më shumë ngjyrë. Por, ngjyra është vetëm një nga indikatorët e vlerës...
reklama juaj ketu 16
 
 
shendetesi
 

Niveli i lartë i sheqerit shkakton depresion

Sipas një studimi të zhvilluar së fundi, niveli i lartë i sheqerit shkakton një acarim në lidhjen mes zonave të trurit, duke sjellë humbjen e kontrollit të emocioneve. Studiuesit bëjnë me dije se në mesin e të sëm...

 
shendetesi
 

Sa shpesh duhet të bëjmë dush

Mendoni se duhet të bëjmë dush çdo ditë? Ndoshta edhe nuk duhet. Zbuloni se sa dushe rekomandohen. Derisa shoqëria ka përparuar, higjiena është ngritur në një nivel më të lartë. Kjo është sigurisht një nga anë...
 
shendetesi
 

Ushqimet që parandalojnë thinjen e flokëve

Këshilla – Artikulli i mëposhtëm u shërben të gjithë atyre që duan të parandalojnë thinjen e flokëve nëpërmjet metodave natyrale të ushqyerjes. Çuditërisht hidhemi prej gëzimit kur zbulojmë thinjat e para...
 
shendetesi
 

Dietë mesdhetare për të qenë gjithmonë të rinj

Një dietë mesdhetare mund të jetë një recetë për një jetë të gjatë, pasi sipas studiuesve amerikanë, ajo i mban njerëzit gjenetikisht të rinj. Për të gjithë ata që nuk e dinë se çfarë është kjo dietë, du...