Lajme
 
 
 
Lajme
 

Memedi fajëson Lëvizjen Besa dhe Aleancën për Shqiptarët

Kandidat i RDK-së Shpat Iseini sipas informatave jozyrtare ka arritur të marrë diçka mbi 900 vota në zgjedhjet lokale. Dhe këtë dështim kryetari i RDK-së Vesel Memedi e sqaron në këtë mënyrë: Të nderuar qytetar t...
 
Lajme
 

Gara për Strugën: Sela në balotazh me kandidatin e LSDM-së

Kandidati i BDI-së, Ramiz Merko, e ka humbur garën në Strugë. Sipas rezultateve të para jozyrtare, në raundin e dytë lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela hyn me përparësi prej 2.000 votave kundrejt Ashtallk...
Tvseriale.Ch Youvid.ch Ejashiko.Ch Dailyvid.Net Serialeshqip.Com AlbaLove.Ch Alba-chat.Ch Albachat.Li

 
Lajme
 

Zgjedhjet lokale në Maqedoni në fokusin e mediave të huaja

LSDM-ja në pushtet shpalli fitore në zgjedhjet lokale, është titulli nën të cilin Radio Evropa e Lirë raporton për zgjedhjet e djeshme në Maqedoni, të cilat Reuters i quajti si test për orientimin properëndimor të ...
 
Lajme
 

Aksident i rëndë në Itali, vdes një shqiptar

Dy të vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një aksidenti të rëndë mëngjesin e së hënës në Itali. Rreth orës 05:30 në Guaçiorna një makinë tip Mercedes brenda së cilës ndodheshin tre persona, humbi kontr...
 
Lajme
 

Humbje e madhe e VMRO-DPMNE-së, nuk fiton as në komuna që me vite i ka udhëhequr

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, ka përjetuar humbje të vërtetë në zgjedhjet lokale. Kjo parti ka humbur edhe ato komuna të cilat konsideroheshin si bastione tradicionale. Fitues i zgjedhjeve lokale konsiderohet LS...

 
Lajme
 

Bilalli irriton themeluesit e Besës, thotë se ky është shef i partisë

Pyetjes provokative të Jeta Xharrës se sa parti ka ndruar Bilall Kasami dhe a do del edhe në një parti tjetër, ndër të tjera Kasami i është përgjigjur se Besa është partia që e kam bërë vet. Kjo ka irrituar mjaft...
reklama juaj ketu 16
 
 
Lajme
 

TETOVË, BURRAT NUK NDALEN SË RRAHURI GRATË

Dhuna në familje nuk ndalet, vijon edhe këtë vit në rajonin më të gjerë të Tetovës. Madje, këtë vit, sipas shifrave, ka një rritje të numrit të rasteve të denoncimit të dhunës, shkruan gazeta KOHA. Brenda gjash...

 
Lajme
 

Dënime për policët nëse marrin pjesë në fushatë

Lajme

Dënime për policët nëse marrin pjesë në fushatë

29/11/2016

0

SHPËRNDAJE
 
Lajme
 

Lideri i diasporës shqiptare, Lamallari: Zaev është shpëtimtar i shqiptarëve dhe nëse nuk fiton, zgjedhjet prishen!

Lajme

Lideri i diasporës shqiptare, Lamallari: Zaev është shpëtimtar i shqiptarëve dhe nëse nuk fiton, zgjedhjet prishen!

29/11/2...
 
Lajme
 

Kërcënim nga Moska? Rama: Në rajon, aktorë të tretë

Lajme

Kërcënim nga Moska? Rama: Në rajon, aktorë të tretë

29/11/2016

13

SHPËRNDAJE
 
reklama juaj ketu 13